Pismo przewodnie K-PLO 2019

Rusza kolejna edycja Kujawsko-Pomorskiej Liga Orlika. To już po raz 11, na boiskach typu orlik, będą się mogły zmierzyć ze sobą uczniowie szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.  

Kujawsko-Pomorska Liga Orlika to idealna impreza sportowa, która wspiera działania rozwojowe dzieci. Od 2009 roku zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych do współzawodnictwa w turnieju piłkarskim.

Organizatorem wykonawczym turnieju jest Akademia Sportu Piotak. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Impreza został doceniona przez PZPN, który objął ją Patronatem PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”. Partnerem imprezy jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.  

W tym roku rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach: dziewczynki
z rocznika 2006 i młodsze oraz dzieci z rocznika 2009 i młodsi (wspólnie chłopcy
i dziewczynki). Każda szkoła podstawowa z naszego województwa może wystawić po jednej drużynie w każdej z kategorii wiekowych.

Celem jest wyłonienie najlepszego zespołu, który stanie do rywalizacji w półfinałach, które zostaną  rozegrane w gminie Białe Błota (powiat bydgoski) w terminie 5 i 6 czerwca 2019 r.

Siedem najlepszych drużyn, w obu kategoriach wiekowych, wystąpi w dniach 12 i 13 czerwca 2019 r. w Wielkim Finale, w którym czeka już gospodarz – szkoła podstawowa ze Śliwic.

Dla wszystkich zespołów, które awansują do turnieju finałowego, czekają nagrody w postaci kompletu piłkarskiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zmaganiach młodych piłkarzy i życzymy miłej zabawy.

                                                            \

Ze sportowym pozdrowieniem

Akademia Sportu Piotak
      Piotr Fiutak