Regulamin K-PHLŻ 2015/16

 

SYSTEM ROZGRYWEK

 1. Rozgrywki mają charakter turniejowy.
 2. Startuje 16 zespołów. W wypadku mniejszej lub większej ilości zgłoszeń, organizator ma prawo zmienić liczbę zespołów.
 3. Rozegranych zostanie pięć kolejek po cztery turnieje w każdej kolejce.
 4. Zespoły spotykają się na turniejach w liczbie czterech drużyn, gdzie każdy gra z każdym. Uzyskane punkty i bilans bramkowy w turnieju zalicza się do ogólnej tabeli, prowadzonej na bieżąco, po każdej kolejce turniejów.
  O końcowej tabeli po pięciu kolejkach turniejów decyduje kolejno: liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania, lepsza różnica bramek ze wszystkich turniejów, ilość strzelonych bramek.
 5. FINAŁ rozgrywany jest dla ośmiu drużyn, w systemie dwóch grup, w której gra każdy z każdym, a następnie zespoły grają o miejsca 1-4 i 5-8.
 6. Siedem najlepszych zespołów, po rozegraniu pięciu turniejów, spotyka się w FINALE. Jeżeli wśród tych drużyn, znajdzie się zespół, który będzie organizatorem turnieju finałowego, jako ósmy zespół do FINAŁU, kwalifikuje się drużyna, która w tabeli końcowej zajęła ósme miejsce. Jeżeli wśród siedmiu drużyn nie znajdzie się organizator FINAŁU, każdy z zespołów, który zajął miejsca 8-16 może zgłosić swoją kandydaturę gospodarza turnieju finałowego. Warunki organizacji FINAŁU przedstawia kandydatowi organizator i organizator decyduje, czy klub przeprowadzi imprezę finałową i tym samym czy będzie ósmą drużyną tego turnieju.
 7. Każdy z uczestników turnieju jest zobowiązany do zorganizowania jednego turnieju, podczas którego zabezpiecza dostęp do hali, sędziego z Kolegium Sędziów K-PZPN (lub innego okręgowego ZPN) i opiekę medyczną.
 8. Cztery zespoły będą gospodarzami turnieju dwukrotnie.
 9. Każdy klub ma obowiązek zgłosić przed rozgrywkami listę zawodników do rozgrywek.
 10. Zawodnik zgłoszony do turnieju, do końca rozgrywek nie może zmienić zespołu pod warunkiem, że wystąpił w nim w co najmniej jednym meczu rozgrywek KPHLŻ.
 11. W trakcie rozgrywek można wymienić dwóch zawodników, pod warunkiem, że nie zagrali oni w żadnej innej drużynie we wcześniejszych turniejach KPHLŻ.
 12. Organizator zapewnia nagrody i medale dla trzech najlepszych zespołów w turnieju finałowym.
 13.  Rozgrywki odbywać się będą od grudnia 2015 do marca 2016.
 14. Turnieje organizowane są w jeden dzień (sobota lub niedziela). Początek zawodów nie wcześniej niż o godz. 10.00 (chyba, że zespoły uczestniczące w turnieju, wyrażą zgodę na inny termin).
 15. Zapisy do turnieju do 15 listopada 2015 roku, mailem piotr.fiutak@poczta.fm lub kontakt telefoniczny 691 70 60 01.
 16. Koszt udziału w turnieju wynosi 400 zł (słownie: czterysta złoty) od drużyny, płatne przelewem na konto organizatora przed 20 grudnia 2015 roku.

AKADEMIA SPORTU PIOTAK Piotr Fiutak
UL. JASKÓŁCZA 5/26 85-308  BYDGOSZCZ
Nr konta: 29 1050 1139 1000 0090 6161 4062

 

REGULAMIN TURNIEJU

 

 1. W Turnieju brać mogą udział zawodnicy urodzeni w latach: 2007 i młodsi .
 2. Zawodników obowiązuje posiadanie na każdym meczu karty zawodniczej lub legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem stwierdzającego tożsamość i wiek.
 3. Klub zobowiązany jest do dopuszczenia do rozgrywek zawodników, którzy mają aktualne badania lekarskie.
 4. Wszyscy zawodnicy z danej drużynie grają w jednolitych koszulkach z numerami.
 5. Zespoły biorące udział w Turnieju rozgrywają spotkania systemem ?każdy z każdym?. Przed każdym turniejem gospodarz zawodów prowadzi losowanie, przyznając zespołom nr od 1 do 4. Gra się w kolejności: 1-2, 3-4, 1-3, 2-4, 1-4, 2-3.
 6. Mecz trwa 2×12 min z przerwą dwóch minut.
 7. Mecze rozgrywane są na hali sportowej o wymiarach 40mx20m (boisko do piłki ręcznej) ograniczonymi liniami bocznymi i liniami bramkowymi.
 8. Rozmiar bramki 2 m wysokości i 3 m szerokości.
 9. Mecze rozgrywane są piłką rozmiar 4 (nie do gry w hali).
 10. Każda drużyna może liczyć podczas zawodów maksymalnie 13 zawodników.
 11. Drużyna na boisku składa się z 6 zawodników, z których jeden jest bramkarzem. Zawodnicy rezerwowi wprowadzani są do gry systemem hokejowym na wysokości swoich ławek rezerwowych.
 12. Za zwycięstwo przyznaje się 3 pkt., za remis 1 pkt., za porażkę 0 pkt.
 13. Jeśli piłka opuści plac gry przez linię boczną gra wznawiana jest nogą z linii bocznej w miejscu opuszczenia przez piłkę boiska. Po wyjściu piłki na aut bramkowy grę wznawia bramkarz ręką lub nogą.
 14. Rzut karny wykonywany jest z 7 m.
 15. Zawodników obowiązuje miękkie obuwie (trampki) lub obuwie przystosowane do gry na hali.
 16. Przy rzutach wolnych pośrednich, bezpośrednich, rzucie rożnym oraz przy wznowieniu gry od środka obowiązuje odległość 3 m od piłki.
 17. Przepis o spalonym nie obowiązuje oraz zabroniona jest gra wślizgiem.
 18. Stosowane będą przez sędziów kary wychowawcze od 1 do 5 min.
  W przypadku drastycznego naruszenia przepisów zawodnik będzie usunięty z boiska (czerwona kartka) i nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu swojej drużyny. Jeżeli będzie to ostatni mecz podczas turnieju, to zawodnik nie może zagrać w pierwszym meczu następnego turnieju. Zespół, którego zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, gra trzy minuty w osłabieniu, lub do straty pierwszego gola.
 19. Za brak sędziego z Kolegium Sędziów K-PZPN (lub innego okręgowego ZPN) gospodarz zostaje ukarany odjęciem jednego punktu w tabeli.
 20. Za nieprzybycie na zawody, zespół ukarany jest odjęciem czterech punktów w tabeli.
 21.  Za rzeczy pozostawione na terenie obiektu organizator nie odpowiada.
 22.  Koszty dojazdu ponoszą jednostki delegujące.
 23. Organizator Rozgrywek KPHLŻ nie zapewnia ubezpieczenia zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie zawodów.
 24.  Wszelkie wątpliwości rozstrzyga Organizator Rozgrywek KPHLŻ i do niego należą ostateczne decyzje.