Pismo przewodnie K-PLO 2017

Kujawsko-Pomorska Liga Orlika 2017 ? IX edycja

 

Rusza kolejna edycja Kujawsko-Pomorskiej Liga Orlika. Już po raz 9, na boiskach typu orlik, będą się mogły zmierzyć ze sobą uczniowie szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Kujawsko-Pomorska Liga Orlika to idealna impreza sportowa, która wspiera działania rozwojowe dzieci. Od 2009 roku zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych do współzawodnictwa w turnieju piłkarskim. W ubiegłym roku tytuł najlepszej szkoły w kategorii dziewcząt zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 z Inowrocławia, a wśród chłopców Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Aleksandrowa Kujawskiego.

Organizatorem wykonawczym turnieju jest Akademia Sportu Piotak. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

W tym roku rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach: dziewczynki z rocznika 2004 i młodsze oraz dzieci z rocznika 2007 i młodsi (wspólnie chłopcy i dziewczynki). Każda szkoła podstawowa z naszego województwa może wystawić po jednej drużynie w każdej z kategorii wiekowych.

Pierwszy etap rozgrywek odbędzie się w maju w gminach i powiatach. Celem jest wyłonienie najlepszego zespołu, który stanie do rywalizacji w półfinałach, które zostaną rozegrane w Białych Błotach (powiat bydgoski) w terminie 6 i 7 czerwca 2017 r.

Siedem najlepszych zespołów, w obu kategoriach wiekowych, wystąpi w dniach 13-14 czerwca 2017 r. w Wielkim Finale, w którym czeka już gospodarz ? szkoła podstawowa ze Śliwic.

Dla wszystkich zespołów, które awansują do turnieju finału, czekają nagrody w postaci kompletu piłkarskiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zmaganiach młodych piłkarzy i życzymy miłej zabawy.