Uno, due, tre Juve forza ole

Juve mistrzW kategorii żaków nie znaleźli dla siebie pogromców. W meczach grupowych wygrali 14 z 15 spotkań, a w finale zwyciężyli we wszystkich meczach. Juventus Soccer Schools Bydgoszcz mistrzem Kujawsko-Pomorskiej Halowej Ligi Żaka.

W pierwszym w historii finale żaków wystartowało 9 zespołów – 8 najlepszych drużyn sezonu zasadniczego oraz gospodarz – Victoria Koronowo. Zespoły podzielono na dwie grupy. Walkę w grupie pierwszej, którą stanowiły zespoły z Bydgoszczy, zdecydowanie zdominował Juventus Soccer Schools Bydgoszcz, który z mecz na mecz grał coraz pewniej i dużym luzem zdobywał bramki. Drugiego półfinalistę musiała wyłonić mała tabelka, gdyż pozostałe trzy zespoły miały po trzy punkty. Skazany przed ostatnim meczem na pożarcie zespół SP Zawiszy Bydgoszcz pokonał wysoko UKS Orlik Fordon i to on z drugiego miejsca walczył o medale.

W grupie drugiej, po dwóch początkowych remisach, jej faworyt – UKS Jedynka EKOSKŁAD Aleksandrów Kujawski, rozstrzelał się na koniec i pewnie wywalczył awans do gry o pulę medalową. Czekał tylko na rozstawienie w półfinałach, oglądając mecz Wda AIRPRESS Świecie – GLKS Osielsko. Tym drugim, tylko zwycięstwo zapewniało grę o miejsca 1-4. Wda rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść i wygrała grupę.

W półfinale spotkały się dwie najlepsze  ekipy  sezonu zasadniczego. Zwycięstwo 3:0 Juventusu nad Jedynką, przyszło zaskakująco łatwo. W drugim półfinale Wda prowadziła już 2:0, aby roztrwonić przewagę i zagrać o miejsce w finale dopiero po rzutach karnych. Tutaj mali piłkarze ze Świecia nie pomylili się ani razu.

Sam finał to pokaz siły i indywidualnych umiejętności graczy z Bydgoszczy. Marcel Michalski ustrzelił hat-tricka, a czwartego gola dorzucił MVP turnieju – Szymon Paradowski. Brąz dla Jedynki, gdzie instynktem strzeleckim popisał się najlepszy strzelec ligi Marcin Kościelecki, trafiając trzykrotnie.

Nagrody wręczali: poseł RP Piotr Król, burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, dyrektor MGOSiR Koronowo Maciej Makowski i wiceprezes klubu Victoria Koronowo Jacek Nowak. Serdeczne podziękowania za pomoc w finale dla: pana posła Piotra Króla, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, firmy Konek PSN z Bydgoszczy, Banku Spółdzielczego w Koronowie, firmy Rhinos Sports oraz działaczy klubu Victoria Koronowo.

Szczegóły turnieju finałowego w zakładce Finały Żaka 2014/2015

 

Related posts